Elma Şekerleri

Çocuklarınıza ve arkadaşlarına hazırlayabileceğiniz, çocukluğumdan günümüze kadar gelmiş Elma Şekerinin nasıl yapıldığını anlatmak istiyorum şimdide sizlere Tatlı Tarifi olarak..

Elma Şekeri

Malzemeler
4 adet kıpkırmızı elma
250 gram şeker
100 ml krema
50 ml su
ve elmaları saplamak için ahşap çubuklar.

elma-sekerleri

Elma Şekeri Tarifi~~

KARAMEL YAPMANIN PÜF NOKTALARI
Karamel yapmak marifet ister hanımlar işe kalın tabanlı çelik bir tava kullanarak başlayın işe.. Yoksa şekeri karamelize edemessiniz.. Tavanızı ocağa koyun orta ateşte, şeker ve suyuda ilave ettikten sonra karıştırmaya başlayın fakat kaşıkla değil sakına kaşık kullanmayın tavayı sallayarak karıştırın yavaş hareketlerle.. Bu şekilde renk önce sarı, daha sonra biraz daha koyu sarı, sonra altın rengi ve en sonda bal rengi olacak şekile gelene kadar devam edin. Bal rengi olduğunda ocaktan alın üzerine kremayı boşaltıp hemen sallamaya devam edin. Hızlı bir şekilde ama dikkatlice sallamaya devam edin size sıçramamsına dikkat edin kaşık kullanarak artık karıştırabilirsiniz.. Kısa bir süre ocakta tuttuktan sonra indirip çukurca bir kaba boşaltın.. Yıkayıp hazırladığınız elmaları kuru bir bezle kurulayın ve ahşap çubukları sapların olduğu kısma batırın, kabın içindeki hazırladığınız karamele batırın ve servis tabağına koyun .

Bir başka Elma şekerinin kaplaması nasıl hazırlanır videodan izleyebilirsiniz..

Etiketler:

Yorum Yaz

Elma Şekerleri yapılışı tarifi en kolay yemek tarifleri pratik resimli videolu Oktay usta anlatımlı malzemeleri » By nihal Oktay Usta Yemek Tarifleri Oktay Usta Kurabiye Tarifleri Tatlı Tarifleri Oktay Usta Oktay usta Pasta Tarifleri Kadın Domain